Dokud je má mysl svobodná, jsem volná i já ...

o tom jak sem se procházela:)

26. března 2009 v 16:58 | lenja |  Povídky

Procházka v dešti

tak to jsem napsala tak juknite

Byl vlahý letní večer, slunce na západě ukazovalo svou ještě neobjevenou kouzelnou moc, květiny stále omamně voněly a vítr roznášel jejich neodolatelnou vůni po okolí.
Seděla jsem sama na zahradě a dívala se na tu krásu. Takové chvíle miluji! Jakoby byl člověk v tom momentu něčím víc, než jen obyčejnou lidskou bytostí. Ty kouzelné barvy, chorál rozjařených ptačích hlasů a na konec ta zvláštní vůně.
Léto je přímo stvořená doba na snění!
Právě jsem se chystala domů, v tom mě však něco zarazilo. Všechno ztichlo, jako kdyby se mělo něco strašného stát. Z toho mě zamrazilo v zádech. Na okolní růžově zabarvenou krajinu se pomalu, ale jistě, začaly snášet bělounké nadýchané polštářky mraků.,,A jejda", pomyslela jsem si. Představa na to, že krásný letní večer mi zkazí protivný studený déšť, se mi upřímně opravdu nelíbil.
Jak jsem se táhla jako hlemýžď domů a přemýšlela, co mě ještě dnes čeká, vyrušilo mě z toho nepřetržitého napínání mozkových buněk něco mokrého, co se mi rozplesklo o rameno. Začalo pršet. Kapky mi padali do vlasů a splétali je do malých mokrých copánků.oblečení pomalu vlhlo, ale já se přesto cítila tak zvláštně, tak lehce jako kdyby přestala fungovat zemská přitažlivost. Byl to velice zvláštní pocit. Každý milimetr mé kůže už byl promáčený, i přesto to působilo příjemně. Ten déšť přišel právě včas, jakoby z celého okolního světa chtěl smýt tu špínu a obyčej všedních dnů. Jakoby to někdo načasoval. Všechno bylo tak krásně lesklé a vůně květin se ještě znásobila.,,Kde to jsem, že by ráj?" Tak jsem se spokojeně povznášela domů. A v tom my to došlo! Vše do sebe perfektně zapadalo. Ráj existuje a nemusíme ho nikde složitě a bez naděje hledat, jen se rozhlédněme kolem a uvidíme, co jsme marně hledali. Svět je přece ráj!

AUTOR:Lenka Bořecká(aneb lenja-paris)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 L.Dee L.Dee | Web | 11. července 2009 v 20:58 | Reagovat

tak to je hezky...krásně napsaný! a dokonalý..prostě nevím..paráda

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama